mts app konkurs, koji je već postao tradicija, kako za kompaniju Telekom Srbija, tako i za učenike gimnazija koje rade prema programu za talente na polju matematike, informatike i računarstva, po jedanaesti put okupiće mlade kreatore aplikacija za mobilne uređaje. 

I ove godine, takmičenje će biti održano u onlajn formatu, a pet timova sa najboljim aplikacijama, pored vrednih nagrada, dobiće priliku da se u konkurenciji sa timovima učenika iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore, izbori za glavnu ili specijalnu nagradu u okviru Regionalnog app izazova.

Telekom Srbija prepoznaje značaj obrazovanja mladih, nastoji da podrži njihov razvoj i da im  kroz projekte kao što je mts app konkurs pruži mogućnost da unaprede znanje i veštine stečene u školi. Kao deo programa „Pokrećemo pokretače“ omišljenog sa ciljem da osnaži pojedince i institucije da u svom okruženju pokrenu pozitivne promene, mts app konkurs podstiče srednjoškolce da naprave korisnu i upotrebljivu aplikaciju i predstave je kao gotov proizvod na tržištu. 

mts app konkurs organizuje se uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, do sada je u njemu učestvovalo više od 2500 učenika, a 168 timova prezentovalo je 175 aplikacija. Kao primer dobre prakse saradnje sa mladima konkurs je uvršten u selekciju prestižne evropske organizacije CSR Europe.

Rok za prijavu timova i ideja za aplikacije je 19. novembar 2021, a rok za predaju gotovih aplikacija je 28. januar 2022.

Više o mts app konkursu možete pronaći na stranici www.appkonkurs.mts.rs

U 11. ciklusu mts app konkursa učestvuju učenici specijalizovanih odeljenja za matematiku, informatiku i računarstvo 51 škole – Matematičke gimnazije, Beograd, Gimnazije „Dušan Vasiljev“, Kikinda, Gimnazije „Boljai“, Senta, Zrenjaninske gimnazije, Gimnazije „Svetozar Marković“, Subotica, Gimnazije „Veljko Petrović“, Sombor, Mitrovačke gimnazije, Sremska Mitrovica, Gimnazije Mladenovac, Gimnazije „Patrijarh Pavle“, Beograd, Gimnazije „Sveti Sava“, Beograd,  Zemunske gimnazije, Šeste beogradske gimnazije, Dvanaeste beogradske gimnazije, Gimnazije „Miloš Savković“, Aranđelovac, Prve kragujevačke gimnazije, Druge kragujevačke gimnazije, Gimnazije „Svetozar Marković“, Jagodina, Gimnazije Paraćin, Gimnazije Smederevo, Gimnazije „Sveti Sava“, Požega, Prijepoljske  gimnazije, Užičke gimnazije, Gimnazije „Vuk Karadžić“, Loznica, Šabačke gimnazije, Gimnazije Kruševac, Gimnazije Ivanjica, Gimnazije Kraljevo, Gimnazije Novi Pazar, Gimnazije Zaječar, Gimnazije Leskovac, Gimnazije „Bora Stanković“, Vranje, Gimnazije Pirot, Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“, Novi Sad, Gimnazije „Bora Stanković“, Niš, Gimnazije „Svetozar Marković“, Niš, Valjevske gimnazije, Prve beogradske gimnazije, Računarske gimnazije, Beograd, Treće beogradske gimnazije, Devete gimnazije „Mihajlo Petrović Alas“, Beograd, Palanačke gimnazije iz Smederevske Palanke, Srednje škole u Brusu, Gimnazije Raška, Gimnazije „Uroš Predić“, Pančevo, Gimnazije „9. maj“, Niš, Gimnazije „Vuk Karadžić“ u Trsteniku, Srednje škole „Mladost“ u Petrovcu na Mlavi,  kao i gimnazija u Požarevcu, Prokuplju, Ćupriji i Čačku.