Društvena mreža Instagram je par dana u nekim zemljama odlučila da testira novu opciju o kojoj smo mi već pisali. Naime Instagram je odlučio da sakrije broj lajkova na postove kako bi korisnike oslobodio pritiska koji je veliki, a na mnoge ima negativan uticaj.
Među zemljama u kojima Instagram na ovaj način štiti korisnike su Australija i Japan, a radi se o probnom periodu u kojem će korisnici ispod postova osoba koje prate videti ispisano ime korisnika i reč „drugi“ umesto broja lajkova, dok će i dalje biti u mogućnosti da vide broj lajkova na postovima koje sami postavaljuju.
Sve je veća zabrinutost da društvene mreže mogu da ugroze samopoštovanje korisnika i izazovu negativna osećanja prvenstveno kod mladih ljudi.
Instagram je obavio sličan eksperiment u Kanadi u maju, a sada se testovi proširuju na Australiju, Novi Zeland, Irsku, Italiju, Japan i Brazil.
We’re currently running a test that hides the total number of likes and video views for some people in the following countries:
✅ Australia
✅ Brazil
✅ Canada
✅ Ireland
✅ Italy
✅ Japan
✅ New Zealand pic.twitter.com/2OdzpIUBka— Instagram (@instagram) 17. јул 2019.
„Nadamo se da će ovaj potez osloboditi korisnike pritiska koji osećaju zbog broja lajkova na postovima, tako da se mogu fokusirati na deljenje stvari koje vole“, saopšteno je iz Facebooka u čijem je vlasništvu Instagram.
Ove mere ne obuhvataju poslovne profile, te za sada influenseri n treba da brnu jer svi vrlo dobro znamo da su njihovi profili prebačeni na opciju poslovnih.
Šta vi mislite o ovim promenama? I koje su vaše zamerke za aplikaciju Instagram, koja u poslednje vreme ima baš velikih problema jer često pada.
[…] Posle Instagrama i Facebook je odlučio da uskoro započne fazu analiziranja i testiranja na osnovu koje će odlučiti da li bi trebao početi da krije broj lajkova ili ne. Nekako vas ne čudi ova rečenica, jer isti je gazda i Instagrama i Facebooka i bilo je nekako očekivano da ovo sazna svet. […]
[…] se tebi dopada ideja o ukidanju lajkova na Instagramu? Mi kažemo da je genijalna i da će to pozitivno uticati na psihičko stanje miliona korisnika, a […]